Mall of İstanbul

Konfor ve Mutluluğun Buluştuğu Eşsiz Bir Karma Yaşam Alanı

AVM, Residans, Ofisler, Hotel, Hastane gibi kısımlardan oluşan karma bir yaşam alanı Mall of İstanbul. 4 blok olan konutlar 25, 28, 30 ve 32 kattan oluşuyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 dairelerin yanı sıra Lobby Lounge, Bussiness Lounge, Well Being Lounge, Party Lounge, Kids Lounge gibi alanlar da Mall Of İstanbul’da yaşamayı tercih edenlerin hizmetinde. 
Her daireye iki otopark alanı sunan 20.000 m2’lik kapalı otoparkı ve 28 katlı bağımsız ofis blokları ile Mall of İstanbul dünyanın sayılı karma projelerinden biri olarak anılıyor.

NEKA; Uluslararası Standartlarda Projelere, Uluslararası Standartlarda İşler Sunar

En İyi Karma Kullanım Projesi, En İyi Alışveriş Merkezi Geliştirme Projesi (European Property Awards 2011), Mimari Mükemmellik Ödülü, Geleceğin Projeleri Üstün Başarı Ödülü (The Global RLI) gibi alanında bir çok ödül alan Mall of İstanbul projesinin bu ödüllere layık olmasında NEKA olarak sistemlerimizin de katkısı olmuştur. NEKA ödüllü projelere ödüllü işler hazırlar.
Konutlar; Karma bir proje olan Mall of İstanbul’un konutlar kısmı radyatörle ısıtılıp VRV cihazları ile soğutulmuştur. Sıcak su, daire girişlerindeki substationlardan sağlanmıştır. Oda termostatı ve termostatik vanalarla ısı kontrolü yapılmaktadır. Yangın tesisatında UL-FM onaylı ekipmanlar kullanılmıştır. Ayrıca konutlardaki Gri Su Tesisatı sistemi ile duş ve lavobolardaki pis sular arındırılıp geri dönüşüm sağlanarak klozetlerde kullanılmaktadır.

Ofis Blokları; VRV cihazlar ile ısıtılıp soğutulmuştur. HRV chazları ile de havalandırılmıştır. Yangın tesisatında UL-FM onaylı ekipmanlar kullanılmıştır.


Toplam İnşaat Alanı : 450.000 m2
İşveren : Torunlar GYO A.Ş.
Başlangıç Tarihi : Mart 2012
Bitiş Tarihi : Ekim 2014
Mekanik Tasisat Kapsam : Isıtma Tesisatı, Soğutma Tesisatı, Doğalgaz Tesisatı, Sıhhi Tesisat, Yangın Korunma Tesisatı